Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

„Kobieta sukcesu w wielu odsłonach”

            11 lipca br. w Browarze Dziedzice po raz pierwszy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina zorganizowała  konferencję dla kobiet pn. „ Kobieta sukcesu w wielu odsłonach”.

Spotkanie oficjalnie otwarli: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Pan Marian Błachut, Wicestarosta Bielski i Członek Zarządu LGR Bielska Kraina Pan Grzegorz Szetyński, Wójt Gminy Bestwina i Skarbnik Zarządu LGR Bielska Kraina Pan Artur Beniowski, Zastępca Burmistrza Wilamowic i Członek Zarządu LGR Bielska Kraina Stanisław Gawlik oraz Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic i Członek Zarządu LGR Bielska Kraina Maciej Kołoczek.

Zgodnie z programem konferencji prelekcję wygłosiło 5 Pań, poszukujących odpowiedzi na pytanie „czym jest dla nich sukces”.

Jako pierwsza swoje przemówienie wygłosiła Pani Małgorzata Handzlik Poseł do Parlamentu Europejskiego, która wspiera organizacje zrzeszające kobiety. Pani Małgorzata opowiadała o tym jak pogodzić pracę polityka z byciem kobietą zajmującą się domem i rodziną.

- Życzę Paniom żebyście nie ustawały w tym, co robicie do tej pory, bo jesteście kobietami kreatywnymi i bardzo twórczymi. Wasza obecność na konferencji właśnie tego dowodzi. Jeśli napotykacie jakieś problemy, to zawsze nazywajcie je wyzwaniami, które pozwolą wam dojść do kolejnego sukcesu – powiedziała Małgorzata Handzlik, była poseł do Parlamentu Europejskiego.

            Pani Maria Maroszek sołtys Bestwiny podzieliła się z uczestniczkami jak spełnia się w roli sołtysa, a także udzielając się społecznie i jednocześnie pomagając w formalnościach producentom rybacko-rolnym.

Następnie wystąpiła Pani Anna Skotnicka-Nędzka pracująca na stanowisku Sekretarz gminy Jaworze. Opowiadała o swojej satysfakcji z pomocy innym. Pani Anna przytoczyła piękną definicję sukcesu:

…”śmiać się często i szczerze,                                                                                             
zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci,

zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół,
doceniać piękno,
znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe,
pozostawić po sobie świat nieco lepszym
i mieć świadomość,
że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu,
że my istnieliśmy na tym świecie”...
                                                                                    Emerson

Pani Danuta Kożusznik - Prezes Zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, zaprezentowała kobiety, które w swoich społecznościach są kobietami sukcesu kobiety należące do Kół Gospodyń Wiejskich.

Ostatnia prelekcja należała do Pani Anny Guzik-Tylka aktorki i reżyserki, która uraczyła nas opowieścią o swojej drodze do sukcesu, ciągłym poszukiwaniu wyzwań  i wyważeniu między życiem rodzinnym, a zawodowym.

Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachurski, który zaśpiewał specjalnie dla uczestniczek konferencji.

Spotkanie to było dobrą okazją do wspólnej rozmowy, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim stało się źródłem inspiracji do dalszego działania oraz aktywności na obszarze powiatu bielskiego.

Zdjęcia zrobił fotograf Michał Kurpanik z Super-Nowa

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina chciała by serdecznie podziękować Patronatom Honorowym jak i  Medialnym zawsparcie merytoryczne i zaangażowanie w promocję konferencji dla kobiet "Kobieta sukcesu w wielu odsłonach" . Dzięki współpracy z Państwem nasze przedsięwzięcie zyskało jeszcze większy prestiż.

 « powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.