Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Wycieczka dla Szkół z obszaru Bielskiej Krainy

24 września br. LGR Bielska Kraina była organizatorem wycieczki dla Placówek Szkolnych z obszaru Bielskiej Krainy w ramach projektu pn. „Czas wolny w Bielskiej Krainie – aktywnie, kreatywnie, niebanalnie”, na który Stowarzyszanie otrzymało dofinansowanie w ramach Funduszu FIO – Śląskie Lokalnie.

Na wycieczkę zaproszonych zostało 5 placówek szkolnych: Zespół Szkół w Dankowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Gimnazjum nr 1 w Jaworzu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy. Udział w wycieczce wzięło łącznie 45 osób.

Ideą organizowanej wycieczki było pokazanie najciekawszych miejsc turystycznych w powiecie bielskim, które przede wszystkim niosą z sobą przekaz edukacyjny. W programie wycieczki znalazły się takie miejsca jak:

- Zwiedzanie Galerii Floriana Kohuta „Pod Strachem Polnym” – zwiedzanie galerii, spotkanie z właścicielem;

- Specjalistyczne Gospodarstwo Rybackie „Nałęże” – spotkanie z właścicielem Panem Zdzisławem Bylokiem oraz degustacja pstrąga wędzonego;      

- Chlebowa Chata – spotkanie z tradycją czyli dawna wieś w pigułce – zwiedzanie z przewodnikiem + poczęstunek;

- Agroturystyka Gazdówka Bożena i Jan Matula – półgodzinny przejazd bryczką, pieczenie kiełbasek przy muzyce, poczęstunek kawą i herbatą, zwiedzanie stadniny koni

Poniżej przedstawiamy Państwu relację fotograficzną z zorganizowanej wycieczki.

 

----

Wycieczka została zorganizowana z środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie lokalnie, w ramach projektu pn. „Czas wolny w Bielskiej Krainie – aktywnie, kreatywnie, niebanalnie”, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina.

----« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.